از اين روزهايم

۱.این‌طرف و آن‌طرف که می‌بینندم، می‌پرسند چرا نمی‌نویسم. راست می‌گویند. چند تا علت داشت. اولی‌اش این بود که پرشین‌بلاگ که یکهو کن‌فیکون شد، خورد توی ذوقم. بعد این‌که یک‌سالی می‌شود که هاست و دامین گرفته‌ام و هنوز موفق نشده‌ام راهش بیندازم. سرِ سال رسید و پول را دوباره واریز کردم. با خودم گفتم خب حالا که مدتی است ننوشته‌ام، صبر می‌کنم بلکه دستی از غیب برون آید و کاری بکند برای منِ طفلکی. اما هر چه منتظر نشستم، هیچ دستی از هیچ جایی بیرون نیامد.

۲.خیلی‌خیلی وقت کم می‌آورم. هنوز نتوانسته‌ام خودم را جوری وفق بدهم با شرایط جدیدم که هم به کارم برسم، هم به پایان‌نامه، هم به مطالعه و تفریح و دَدَر. تا عصر که سرِ کارم، غروب که می‌شود تا دو دور بچرخم دور اتاق، شده ساعت ده‌یازده شب. آن‌وقت هم خیلی هنر کنم یک ربع بیایم نت و بعد بیهوش شوم از خستگی. نمی‌دانم باید چه کنم. خیلی دوست دارم ورزش کنم این روزها، نمی‌شود. گاهی بی‌هوا دلم می‌خواهد نقاشی کنم، نمی‌شود. دوست دارم زیاد کتاب بخوانم، نمی‌شود. البته این را هم بگویم هیچ‌وقت از مطالعه کم نمی‌گذارم من. وقتی می‌گویم "زیاد" کتاب بخوانم، یعنی خیلی "زیادتر" بخوانم. توی موسسه مدام دارم می‌خوانم. اصلا یکی از وظایفم همین است آنجا. اما گاهی هوس می‌کنم بی‌دغدغه‌ی "وظیفه" بخوانم. این را می‌گویم نمی‌شود یا کمتر می‌شود.

۳.باز هوای نوشتن‌های سرعتی روزنامه را می‌کنم گاهی. اما برای تصمیمی که گرفته‌ام، تا اینجا، خوشحال و راضی‌ام. موسسه‌ی آرام و ساکتی داریم. خبری از شلوغی‌های تحریریه، شیطنت‌ها، خنده‌ها و عصبانیت‌ها نیست. اوایلِ رفتن به موسسه، بعضی ساعت‌های روز حس می‌کردم خسته‌ام، کلافه‌ام، چرا اینجا این‌قدر ساکت است، هیچ‌ خبری نیست از آن "خودکار دودَر کردن‌ها"، از آن "کاغذ کِش رفتن‌ها". با خودم فکر می‌کردم چقدر همه‌چیز خوب و سرجایش است در این دفتر کوچک. اما دارم کم‌کم یاد می‌گیرم اینجا بهم سخت نگذرد.

۴.این روزها خوب روزنامه می‌خوانم. کشف دیروزم این و این بودند. هه. تکرار پس از یک ماه.

/ 1 نظر / 12 بازدید
جويا

با سلام ودرود خدمت شما هم وطن عزيزبا توجه به اينكه مدتي است حملاتي غيراخلاقي وغير فرهنگي از طريق رسانه هاي كشورمان عليه ديانت بهائي صورت مي گيرد، در حالي كه كوچكترين فرصتي به جامعه بهائي داده نمي شود تا در مقابل اين اتهامات پاسخ بدهد. اين رسانه ها با اين حركت و سبك نگارش خويش، قصد دارند به يك پيروزي يك جانبه دست يابند. به همين دليل با راه اندازي وبلاگ ناقص خود سعي دارم پاسخي هرچند مختصروساده به آن اتهامات تكراري رسانه ها بدهم ودر واقع اين فاصله را حذف كنم . لطفا بي هيج پيش داوري، مطالب وب را مطالعه بفرمائيد منتظر نظر و راهنمائي هاي شما مي مانم http://jooyya.blogfa.com/